בס''ד | יום רביעי | 03/06/2020 | י״א בסיון ה׳תש״פ‎
מבזקים
דף הבית » חדשות » חינוך » "העלימו עין ביודעין" • מבקר המדינה נגד העיריה

"העלימו עין ביודעין" • מבקר המדינה נגד העיריה

הדו"ח החמור של מבקר המדינה בנושא החינוך החרדי הדהים את כולם • המבקר האשים את הרשויות העירוניות בהעלמת עין והתעלמות מהמצוקה הזועקת

דו"ח המבקר נגד האפליה הותיר את ראשי העיריה מוכים וחבולים. המבקר מתח ביקורת חריפה על העירייה שהעלימה עין מהפשעים שבוצעו מתחת לאפה.

המבקר תיאר את המצב בו העיריה מתקצבת מוסדות רבים, מבלי לבדוק מה הקריטריונים לפיהן מתקבלות התלמידות. גם עיריות ירושלים וביתר-עילית לא יוצאות נקיות, והמבקר מונה שורה ארוכה של מקרים בהם העלימו עין ביודעים ממעשים לא חוקיים.

כך לדוגמא מציין המבקר כי קיימים הליכי רישום מקדמיים ובלתי פורמליים: "נמצא כי עוד קודם לרישום הפורמלי לבתי הספר העל-יסודיים במודיעין עילית ולסמינר מבוקש בבני ברק התקיימו הליכים בלתי פורמליים שבהם מיינו בתי הספר את התלמידות שהתעתדו לסיים את לימודיהן בכיתה ח', וגיבשו החלטה מי מתאימה ללמוד בהם. הליך הרישום לסמינר בבני ברק אף כלל איסוף מידע מגורמים שונים לגבי תלמידות בתי הספר היסודיים בעיר. ההליך הבלתי פורמלי מצמצם במידה רבה את משקלם של הרישום והליך המיון הפורמליים ולמעשה מייתר אותם", נאמר.

בתגובה לדו"ח החמור, אומר למודיעין-עילית.נט אחד מראשי המאבק באפליה במודיעין עילית, כי גוטרמן יצא בדו"ח באופן מעורר רחמים. מספר פעמים העיריה ניסתה להתעלם ולהראות לכל העולם כי העיריה לא ידעה דבר על המתרחש בתוככי הסמינרים. "ראש העיר העדיף לטמון את ראשו בחול ולא לפתור את הנושא, ובתגובה ספג קיתון של צוננים על ראשו", אמר.

עתה מקווים ראשי המאבק כי "בעתיד הקרוב לא ישמעו קולות האפליה מעיר התורה".

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
טרוולאור מלונות זולים

השאר תגובה

הדוא"ל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים ב *

*

טרוולאור מלונות זולים