בס''ד | יום ראשון | 12/07/2020 | כ׳ בתמוז ה׳תש״פ‎
מבזקים
דף הבית » חדשות » אקטואליה » השקט שלפני הסערה • ניתוח מצב פוליטי

השקט שלפני הסערה • ניתוח מצב פוליטי

האם גוטרמן יתמודד לקדנציה רביעית? • האם הליטאים יתפצלו ותוקם רשימת "נצח"? • והאם יוני מזרחי יתמודד למועצת העיר?

ראש העיריה הנוכחי, יעקב גוטרמן, יתמודד לקדנציה רביעית. נכון להיום גוטרמן הוא המועמד היחיד לראשות עיריית מודיעין עלית, אך גורמים פוליטיים בעיר אומרים כי לא נאמרה המילה האחרונה, וכי גדולי ישראל יכריעו מי יהיה ראש העירייה הבא. אך למועצת העיר נראה שניתן להגדיר את המצב כיום "השקט שלפני הסערה".

ש"ס

מספר עסקני ש"ס המתגוררים במודיעין עילית הצהירו כי בכוונתם להתמודד לראשות ש"ס במודיעין עילית. אך כרגע הכל "מתחת לפני השטח".

הציבור הספרדי מבחינה מספרית במודיעין עילית הוא לפחות 3 מנדטים – לפי תוצאות הבחירות לכנסת. אך בפועל לש"ס יש נציג אחד בעירייה, ונציג ספרדי נוסף, גולן חסידי, שנכנס כעצמאי, כדי שלא יגיש רשימה ויגרום לבחירות.

סגן ראש העיר ר' גדעון הכהן אומר כי "עדיין מוקדם לדבר על הבחירות. אנחנו בקשר צמוד עם הרבנים שמלווים אותנו כל הזמן".

אם ש"ס תרוץ לבד לבחירות כמה היא תקבל?

"לפחות 3 מנדטים, כפי שראינו בבחירות האחרונות לכנסת. אבל אם יתפלגו ויתפלגו כמו שהציבור שלנו אוהב לעשות אז זה לא בטוח. לפלג ולהרוס זה קל. השאיפה שלי היא כמה שיותר להתאחד, כי אנחנו שואפים לאחדות. נעשה הכל על מנת שזה מה שיקרה גם בבחירות הקרובות".

דידן נצח

אם תשאלו את חברי תנועת "נצח", או כפי שנהגו לכנותם בבחירות האחרונות לכנסת "הפלג הירושלמי", הרי שברור להם שבבחירות לרשויות המקומיות הם הולכים בכל הכוח. היעד הראשון שסומן ולדעתם אף ינחלו הצלחה כבירה – היא העיר מודיעין עילית. עורך "הפלס" ואיש נצח מובהק – ישעיהו וויין, אומר כי אינו מפחד להכריז כבר עכשיו שיתמודד ברשימה עצמאית למועצת העיר במודיעין עילית.

"הציבור לא טיפש, יש לנו ציבור גדול שלא מיוצג כלל, לא מקבל את מה שמגיע לו, והדברים הללו נמצאים על שולחנם של גדולי ישראל, והם אלו שמעודדים אותנו ועומדים אחרי כל צעד שאנחנו עושים. אני מאמין שלבחירות הקרובות אנחנו מגיעים מוכנים יותר, קיימנו מספר ישיבות לקראת הבחירות המקומיות, ועוד נמשיך להיערך. כבר כעת ברור לנו לפי פילוחים שערכנו שאנחנו נכניס למועצת העיר במודיעין עילית 5 מנדטים בע"ה".

במי תתמכו לראשות העיר?

"באופן טבעי אנחנו אמורים לתמוך בגוטרמן. אנחנו כמובן נחכה לראות מה יהיו ההתפתחויות, ונעלה את הדברים לשולחנם של גדולי ישראל ובראשם מרן הגר"ש אוייערבך שיכריעו בנושא".

באוויר בים וביבשה

אולם לא רק נצח מתכוננים לנצח. גם יוני מזרחי, פעיל חברתי תושב העיר, מצהיר כי הוא יחד עם מספר פעילי ציבור יעמידו רשימה למועצת העיר.

"עד היום לא היו בחירות במודיעין עילית", אומר מזרחי. "בבחירות 2008 אני וכמה רבנים ניסינו להתמודד בבחירות. היו איומים על אנשים והם ירדו מהרשימה, מה שמנע מאיתנו להתמודד. מאז אנחנו פעילים מאוד. לבחירות האלו אנחנו באים מאוד מאורגנים ועם הרבה מאוד ניסיון".

מי המגזר אליו אתם מכוונים שיצביע לכם?

"נפגשנו עם חסידים, ליטאיים וספרדים. אנחנו לא מדברים על רשימה סקטוריאלית. אמנם פעלנו בנושאי אפליה נגד ספרדים במוסדות חינוך, אבל בהחלט לא רק. לפי הרשימות שבידינו אנחנו נכניס בע"ה 3-4 נציגים למועצה".

הטור באדיבות קו עיתונות דתית.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
טרוולאור מלונות זולים

2 תגובות

  1. יענקי וולנשטיין לראשות העיר!!!

  2. יוני מזרחי לראשות העיר!!!!

    שה' יצלח את דרכך…

השאר תגובה

הדוא"ל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים ב *

*

טרוולאור מלונות זולים