בס''ד | יום חמישי | 28/05/2020 | ה׳ בסיון ה׳תש״פ‎
מבזקים
דף הבית » חדשות » חינוך » עמנואל זה כאן! • ללום החליט: הולכים לבג"ץ • חשיפה

עמנואל זה כאן! • ללום החליט: הולכים לבג"ץ • חשיפה

יואב ללום לא עוצר באדום • לאחר שיוני מזרחי נטש את הזירה ליואב ללום, האחרון מתכנן להילחם, בכל הכלים ובכל הכח • האם מראות עימנואל יחזרו על עצמם? ימים יגידו

עם שקיעת האבק לאחר הסערה שעורר מבקר המדינה בדו"ח האחרון, בלשכתו של עורך הדין, ואדריכל פרשת עמנואל, יואב ללום, גמרו בלבם כי הפעם הולכים להיאבק בבג"ץ בפרשת האפליה בסמינרים במודיעין-עילית ובירושלים.ללום שיגר באמצעות עורך דינו, אביעד הכהן, ללשכותיהם של שר החינוך, גדעון סער וראש עיריית מודיעין-עילית, יעקב גוטרמן, מכתב מנומק בו הוא פונה לגוטרמן וסער שיפעלו למנוע את האפליה בסמינרים.בשלב הזה שומר ללום את הקלפים צמוד לחזה, ומתעסק בשיגור מכתבים לגורמים הקשורים לאפליה, אך בתוך כחודש-חודשיים יכריז ללום כי הוא יוצא למאבק נגד האפליה במודיעין-עילית ובירושלים באמצעות הליכה לבג"ץ.

על פי הנתונים, מאות בנות ברחבי הארץ טרם נקלטו בסמינרים. במידה ומסכת האיומים שמשגר ללום למנהלי הסמינרים באמצעות העיתונות לא יועילו בסופו של דבר, נראה כי בין שבעה עשר בתמוז לתשעה באב נמצא את עצמנו בעין הסערה.

במכתב אותו שיגר עו"ד אביעד הכהן בשם ללום נכתב כי "בימים אלה ממש מצויות מאות בנות חרדיות בחוסר ודאות בשל העובדה שבקשתן להירשם לסמינר באזור מגוריהן נדחתה, או שלא קיבלו תשובה כלל והן נותרו "תלויות ועומדות" ללא כל מענה ראוי", כותב עורך דינו.

עוד כותב הכהן כי "מהמידע שבידי מרשי עולה כי בירושלים לבדה מדובר בכ-150 בנות ואולי אף יותר, שרובן המכריע ממוצא מזרחי. למותר לומר שנתון זה, כשהוא לעצמו, יותר ממרמז על כך שאי הקבלה לסמינרים מונעת גם משיקולים פסולים, עדתיים בעיקרם. אין זה סביר, אף לא חוקי או מוסרי, ששתי בנות שלמדו באותה כתה בבית הספר היסודי, והיו באותה רמת לימודים, תפנינה לסמינר כאשר האחת מתקבלת ללא כל קושי ואילו מחברתה נמנע הדבר רק בשל מוצאה העדתי.

"מצב זה מעיד פעם נוספת על הכשל המובנה בהליך הרישום לסמינרים. היעדר פיקוח ממשי ואי כיבוד הנהלים שהוצאו על ידכם, מביא לאפליה קשה ובלתי מתקבלת על הדעת, שמאמללת את חייהן ואת חיי בני משפחתן של בנות חרדיות רבות בכל הארץ.

"שבים ומבקשים כי הליך הרישום הפגום והלקוי לסמינרים בירושלים יבוטל לאלתר, ובמקומו ייערך הליך רישום חדש ומסודר, שבו יופקד שכל הנחיותיכם בנושא תישמרנה בקפידה, ויתקיים פיקוח ממשי שיבטיח את תקינותו".

את המכתב הוא מסיים בבקשה להכיר בדחיפות העניין. "בשל העובדה ששנת הלימודים הבאה קרבה והולכת, אכיר לכם תודה אם תשיבוני בעניין זה ובכל שאר הנושאים שהועלו במכתבי האחרון מיום 23.5.11, למען יוכלו מרשיי לכלכל את המשך צעדיהם בסוגיה כאובה זו, ובמאבקם הצודק להסרת חרפת האפליה בסמינרים לבנות במגזר החרדי".

ולא רק ללום בתמונה. גם יוני מזרחי לא פוסק משיגור מכתבים לגורמים המוסמכים, בתאריך 17.5.2011 התפרסם דו"ח מבקר המדינה אשר עסק בין היתר בנושא מוסדות החינוך החרדים.

מזרחי מציין במכתבו כי "הנתונים והמסקנות העולים מהדו"ח קשים ביותר, ובעצם מאשרים את כל הטענות שנשמעו בדיוני ועדת החינוך שהתכנסה בראשותך בתאריך 11 בינואר 2011. בדו"ח זה מותח מבקר המדינה ביקורת קשה כלפי משרד החינוך והרשויות המקומיות על אוזלת יד מוחלטת אל מול התנהלותם של מנהלי המוסדות.

"בתקופה זו כבשנים עברו, אנו שוב עומדים מול תלמידות והורים שקיבלו תשובות שליליות מבתי הספר לשנה"ל תשע"ב ונמצאים בחוסר אונים אל מול ההתנהלות הדורסנית של מנהלי המוסדות וחוסר המעש של משרד החינוך והרשויות המקומיות.

"מנתונים שהצטברו בעמותת "חרדים" נראה כי עד לרגע זה לא נעשה דבר וחצי דבר על מנת לתקן את המצב הקשה, הן מצד משרד החינוך, שעליו נמתחה ביקורת קשה בדו"ח המבקר, והן מצד הרשויות המקומיות, שגם עליהן נמתחה בקורת קשה.

"בוועדה המוזכרת לעיל, אדוני היו"ר, ניכר היה כי הינך נחוש שלא להשלים עם תופעה שלילית זו בשום מחיר וכי אינך מתכוון להרפות מהטיפול בכך, וכפי שאמרת בדברי הסיכום: 'אני רוצה להגיד שהוועדה דוחה בכל הכוח את כל העניין של האפליה, אם זו אפליה גלויה או אם זו אפליה סמויה, במערכות חינוך בכלל ובמגזר החרדי בפרט'.

"אי לכך ולאור כל האמור לעיל והיות והתופעה אינה נעלמת, אלא מתגברת מיום ליום הריני פונה אליך בבקשה כי תכנס בדחיפות את ועדת החינוך שבראשותך, ע"מ לדון בממצאי הדו"ח, לבחון כיצד ומתי מתכוונים הנוגעים בדבר לטפל בכל האמור בדו"ח המבקר, וכיצד אנו מונעים כבר בשנה"ל תשע"ב מראות קשים של תלמידות היושבות חודשים בבית ללא התייחסות מהגורמים הרלוונטיים", מסיים מזרחי את מכתבו.

כאמור ללום שומר את הקלפים בצד, ובבוא העת ינופף בשורת המכתבים ששיגר לגוטרמן וסער, ויאשים אותם כי לא עשו דבר לקליטת הבנות בסמינרים.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
טרוולאור מלונות זולים

השאר תגובה

הדוא"ל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים ב *

*

טרוולאור מלונות זולים