אימה במודיעין עילית: כ-60 מקרי תקיפות ילדים בשנה

פורום התושבים של העיר מודיעין-עילית
חוקי הפורום
נא לשמור על שפה נקיה ומכובדת. אין לעשות אאוטינג לכותבים בפורום.

אימה במודיעין עילית: כ-60 מקרי תקיפות ילדים בשנה

הודעה שלא נקראהעל ידי VAD BAIT » יום רביעי, 06/02/2013, 23:52:01

אימה במודיעין עילית: כ-60 מקרי תקיפות ילדים בשנה
הסיפור המזעזע בעיר מודיעין עילית שנחשף אתמול לפיו ילדה בת 5 הותקפה באכזריות במשך זמן ארוך כשהייתה בדרכה לגן, חושף נתונים מזעזעים בנושא. מיקי מילר, מנהלת שירותי הרווחה בעיר, חשפה הבוקר כי מדי שנה מתבצעים לפחות 60 מקרים של פגיעה אכזרית וקשה בילדים (חדשות חרדים)
ישי כהן
|
כ"ה בשבט תשעג 11:47 05.02.13
הדפסה

אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר (צילום: shutterstock)
תקיפת הילדה בת ה-5 בדרכה לגן לפני כשבועיים בעיר מודיעין עילית, הציף מחדש את הנושא החמור של תקיפות ילדים בכלל והשתקת הנושא ואי הגשת תלונות במשטרה בפרט.
מיקי מילר, מנהלת שירותי הרווחה בעיר, חשפה הבוקר (שלישי) בתוכנית 'מה בוער' עם רזי ברקאי ב'גליצה"ל' כי מדי שנה מתבצעים לפחות 60 מקרים של פגיעה אכזרית וקשה בילדים.
בפרשנות שניתנה לנתון המזעזע הזה צויין כי אלו רק מקרים שמדווחים לאגף הרווחה ומטופלים, כאשר לכאורה קיימים מקרים רבים אחרים שמושתקים בצורה כזו או אחרת ולא מטופלים.
תושב העיר, שהתראיין תחת שם בדוי טען כי "אני יודע על מקרי הטרדות של ילדים שהושתקו בלחץ הרבנים. כולם כאן בקהילה חוששים מנידוי. הכול מושתק ומוסתר. אני מפחד. זה סדום ועמורה כאן".
• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים
מיקי מילר טענה במהלך הראיון כי רב העיר מאיר קסלר מעודד במקרים של תקיפת ילדים הגשת תלונה במשטרה, כך שהאשמות כאילו והוא דואג להשתיק סיפורים דומים אינן נכונות. מנגד טען תושב העיר כי הרב קסלר הוא זה שמשתיק את הסיפורים הקשים. עוזרו של הרב קסלר מסר בתגובה כי רק מיקי מילר מוסמכת לדבר בשם הרב, כאשר הוא נסמך על מה שאמרה, כי הרב קסלר כן מעודד הגשת תלונה במשטרה.
ב'גלי צה"ל' דווח כי למשטרה יש קצה חוט בפרשה החמורה של תקיפת הילדה, והיא צפוייה להוציא צו מבית המשפט שיאפשר לה לקבל פרטים מבית החולים הפרטי בבני-ברק בו טופלה הילדה תחת חיסיון.
ברשת ב' של 'קול ישראל' דווח כי עד כה חקרה משטרת ש"י שבעה בני אדם בפרשת תקיפת בת ה-5 במודיעין עילית, בהם אנשי חינוך ועובד סוציאלי.
הנחקרים הוזהרו כי במידה ויש בידם פרטים על מקרה התקיפה ואינם מעבירים את המידע למשטרה הם יואשמו בעבירה של שיבוש הליכי חקירה.
יצוין כי בעיר 'מודיעין עילית' יש מספר ארועים חמורים וקשים נוספים שהגיעו לידי המשטרה, בין היתר ביום חמישי הקרוב יוגש כתב אישום חמור נגד תושב העיר שחשוד בתקיפה אכזרית של 18 ילדות, בהן שתיים מבנותיו.
עוד אירוע שנחקר במשטרה ואף נעצר בו חשוד במעשה הוא אירוע של תקיפה אכזרית של ילד בן חמש, גם זה בעיר מודיעין עילית.
אימה במודיעין עילית: כ-60 מקרי תקיפות ילדים בשנה
VAD BAIT
 
הודעות: 7
הצטרף: יום שני, 04/02/2013, 19:01:21

Re: אימה במודיעין עילית: כ-60 מקרי תקיפות ילדים בשנה

הודעה שלא נקראהעל ידי VAD BAIT » יום רביעי, 06/02/2013, 23:54:26

בינתיים ניום יצא הכחשה מהרב יורם סרי אב בית דין במודיעין עילית
אין ילדה אין בית חולים אין כלום
אבל מה שלא ברור

איך יש עשן בלי אש


או שיש אש
VAD BAIT
 
הודעות: 7
הצטרף: יום שני, 04/02/2013, 19:01:21

Re: אימה במודיעין עילית: כ-60 מקרי תקיפות ילדים בשנה

הודעה שלא נקראהעל ידי VAD BAIT » יום חמישי, 07/02/2013, 00:34:56

מפקחת שדיווחה על אירוע התקיפה: "בדיתי הסיפור"
חשד: סיפור התקיפה המזעזע בישוב החרדי מודיעין עילית הומצא על ידי אחת ממפקחות רשת הגנים בעיר. "ניפחתי אמרתי ובדיתי את הסיפור שבעצם ספציפית במקום - לא היה" לדבריה, עשתה את המעשה בכדי "לזעזע את אמות הסיפים". במשטרה חוששים שהאישה נמצאת תחת לחץ מגורם חיצוני (חרדים)
ישי כהן|כ"ו בשבט תשעג 20:17 06.02.13הדפסה

(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
התפתחות בפרשה שמטלטלת את מודיעין עילית: המפקחת שדיווחה על אירוע התקיפה האכזרי שבוצע לכאורה במודיעין עילית, טוענת כי מדובר בסיפור שהומצא על ידה ולא היה באמת.

עורכי דינה של המפקחת מבקשים מהמשטרה לשחרר אותה בשל מצבה הנפשי, לעומת זאת, במשטרה מבקשים לחקור את המפקחת ולשמוע ממנה אם אכן היא זאת שבדתה את הסיפור מפרי דמיונה.

את המעשה היא עשתה לדבריה: "בתום לב, מכאב פנימי, סיפרתי שהגיעה ילדה לגן בוכיה והיסטרית לאור פגיעה שכנראה נפגעה, אני שומעת ונחשפת לכל כך הרבה פגיעות, לא נענתי כשפניתי, וידעתי שאם לא אעשה צעד שיזעזע את העולם דברים לא יעשו".

אולם, למרבה ההפתעה, בסיומה של השיחה, אמרה האישה שוב שנדרה נדר לפיו לא תדבר על אירוע התקיפה.

קראו גם:

•אימה: 60 תקיפות במודיעין עילית בשנה

במשטרה מדגישים, כי למרות דברי המפקחת והצהרות עורכי דינה, דבר לא השתנה בחקירה, וכי יתכן שכפי ששיקרה עד היום היא תמשיך לשקר.

כזכור, הסיפור החל כאשר לפני כשבועיים הגיעה המפקחת לישיבה עם מפקחים ומפקחות נוספות, שם סיפרה על הארוע החמור והקשה, וטענה כי היא גם יצרה קשר עם אימה של הילדה ועם גורמת במשרד הרווחה.

אך כאמור, הערב מתברר כי ככל הנראה לא היו דברים מעולם והמפקחת היא זו שבדתה את הסיפור מליבה.

עם זאת צריך לציין, כי בימים האחרונים עולות טענות רבות של תושבי העיר לפיהם ישנם מקרי תקיפה רבים של קטינים, בהם הורים לא מגישים תלונה במשטרה ולא ניגשים לשרותי הרווחה. בנוסף, השבוע דווח ב'גלי צה"ל' כי מידי שנה מותקפים כ-60 ילדים בעיר מודיעין עילית.

עוד יצויין, כי הרבנים בעיר מכחישים את הטענות שסיפורים קשים מעין אלו מושתקים, לדבריהם הם מפנים כל אבא או אמא שמגיעים אליהם מייד למשטרת ישראל ולשירותי הרווחה.תגיות:
VAD BAIT
 
הודעות: 7
הצטרף: יום שני, 04/02/2013, 19:01:21

Re: אימה במודיעין עילית: כ-60 מקרי תקיפות ילדים בשנה

הודעה שלא נקראהעל ידי VAD BAIT » יום חמישי, 07/02/2013, 00:46:41

תקיפת ילדים במגזר החרדי: הגיע הזמן להפסיק לשתוק
מקרה התקיפה המזעזע של ילדה בת 5, מצליח לטלטל את הציבור החרדי, שיפי חריטן קוראת להורים החרדים להפסיק לשתוק, ולגשת להתלונן נגד התוקפים האכזריים: "שכל אחד ואחד ידמיין את ילדו הקטן. האם היינו מאפשרים לחולי הזה להתקרב אליו? ברור שלא! ואם התשובה היא לאו החלטי, אסור לשתוק ולא משנה במי מדובר" (טור דעה)
שיפי חריטן|כ"ד בשבט תשעג 18:51 04.02.13הדפסה

אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: פלאש 90)
כאישה שגדלה בתוך העולם החרדי, אמונה וסמוכה על דברי הלכה וגדרותיה, גם אני מכירה את האיסור החמור והנורא של מסירת אדם לרשויות החוק.

אני גם מכירה היטב את גדרות הצניעות וההקפדה על כללים, כולל שימוש בלשון נקיה וצחה, ללא אזכורים של מילים העשויות להזכיר איכשהו, משהו שאינו מספיק הולם וצנוע, שלא לדבר על רמיזות גסות, ירחם השם.

אין ספק כי צניעות ושמירת הלכה הן דבר שברומו של עולם ומעל הרבה מאוד חובות יומיומיות אחרות, אך האם כל ההלכות והגדרות נותרות בתוקפן כאשר מדובר ברצח ממדרגה ראשונה?

קראו גם:

ילדה בת 5 הותקפה על ידי גבר בדרכה לגן
מי משתיק מקרי תקיפה והתעללות במגזר החרדי?
השבוע הגיע לאוזניי סיפור מזעזע, שהתרחש באחד מהריכוזים החרדיים בארץ, מעשה בילדה קטנה ותמימה כבת חמש, אשר צעדה לעבר גן הילדות בו היא לומדת ומבלה מדי בוקר. הדרך מהבית אל הגן איננה ארוכה מדי עבור ילדה בת חמש והיא מכירה אותה בעל פה.


לפתע ניגש אליה איש חביב, ומצליח לשכנע אותה בהסברים כאלו ואחרים, תוך שימוש בעובדה שהוא אב לאחת מחברותיה המתוקות שבגן, כי תבוא עמו לקחת משהו חשוב. הילדה הקטנה והטובה, תמימה אמיתית, הולכת עם האיש, זה שנראה כמו כל אדם אחר בשכונה, חביב ובלתי מזיק ובאותו רגע חותמת את גורלה. רצח אמיתי בידי מפלצת המסתתרת מאחורי דמות כה אמינה. אלא שהרצח הזה משאיר את גופה בחיים, אומנם פצוע וחבול, אך את לבה ונשמתה הוא שוחט ללא רחמים.

ילדה אחת? מאות!

אני חושבת על אותה שעה ארוכה בה היתה הקטנה הזאת נתונה בידיו של המפלצת ולבי מתכווץ. כן, לא מתביישת להודות, אני נשרפת בתוכי ורועדת מפחד. יש לי ילדונת כבת חמש וחצי בבית, אתם יודעים מהי ילדה בת חמש וחצי? קטנה ומתוקה, אשר דאגתה הגדולה ביותר היא, האם תקבל היום ממתק או חבל חדש?.

מסתבר, כי ישנה ילדה אחת, אשר ברגע אחד, הדאגות שלה בחיים הופכות להיות קטלניות ומזרות אימה, הרבה יותר משל כל אדם מבוגר בעולם. את הטראומה הצלקתית שהיא תישא בתוכה, איש לא יבין ולא יוכל לשחרר ממנה.

ילדה אחת אמרתי? אז טעיתי, בענק! כי כמו הילדה המתוקה והאומללה שהותקפה באכזריות, ישנם עוד מאות ילדים ברחבי הארץ והעולם שחייהם משתנים ברגע אחד של טירוף חולני. אך אנשים שותקים, אנשים מפחדים לתת יד למסירת התוקפים למשטרה, אנשים מפחדים להציף סיפורים מעל פני השטח וכך נוצר מצב בו מסתובבים בתוכנו ממש, אנשים חולים המנצלים את תמימותם של ילדים וילדות קטנים חסרי ישע ומבצעים בהם מעשים חמורים שאין המקלדת מסוגלת לתארם.


רק ילדה אחת? מאות! (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
אף אחד אינו חושב שהגיע הזמן לקום ולצעוק? לקום ולזעוק את זעקתם שותתת הדם של הילדים הקטנים סביבנו? האם אב שעומד מול מקרה כה נוראי שקרה לבתו, לא יקום וילך לתבוע את אובדן חייה? כיצד נאפשר את השתיקה הזו? אסור לדון הורים המפחדים מכך שילדיהם יעידו במשטרה ואף יאלצו לעמוד בפני התוקף, אך האם נדמה לכם שהכחשה או התעלמות תעזור? הרי בכל מקרה הוא ירדוף את הקרבנות בחלומות, הם הרי יפחדו מכל צל שילך בסביבתם, הם יזדקקו לטיפול ארוך ומייגע, על מנת שיצליחו להשתחרר מהטראומה, כאשר כל מקרה על פי רמת חומרת המעשים שנעשו.

כן, אתם רוצחים!

יש כאן בהחלט מקום להתייעצות עם אנשי מקצוע, אך הפניה שלי היא לאותם אנשים המסייעים בהשתקה וטשטוש הפרטים והסיפורים הרבים. הקריאה שלי היא לאותם אנשי קהילה העושים ככל יכולתם כדי להפחיד את המותקפים ובני משפחותיהם לבל יעזו להתלונן במשטרה, לכל אותם משתפי פעולה ברצח בכוונה תחילה! כן, אתם רוצחים!

אני מבינה את הצורך בשמירה על צנעת הפרט ושמירה על אוזניהם הרכות של ילדים חרדיים, אך האם לא הגענו לשלב הזה שבו אין עוד מנוס? הרי מה שיוצא בסופו של דבר, שהילדים הרכים נחשפים לעולם האכזר בכל מקרה, האם לא עדיף שייחשפו בצורה מבוקרת, בריאה והולמת? מדוע לגרום להם להיפגש עם מלאך המוות בצורה הקשה ביותר?


נכון, מדובר בילדים חרדים תמימים, המתחנכים על ברכי הצניעות! אך חובה, חובה עלינו לקום ולעשות מעשים קיצוניים על מנת למגר או לפחות להקטין בשלב ראשון, את ההרס המתחולל תחת אפינו. כן, להסביר לילדים קטנים על משמעות פרטיות וצנעת הגוף, להסביר להם על אנשים חולים המסתובבים ברחובות, להתייעץ עם אנשי מקצוע כיצד יש לדבר עם ילד בכל גיל לפי רמת ההבנה שלו ולחשוף אותם לאפשרויות המתרחשות בעולם. וזה רק השלב הראשון.


לא הגיע הזמן לקום ולזעוק? (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
השלב השני הוא חשיפה רחבה, ככל אשר ניתן, חשיפת פרצופיהם של חולים איומים המסתובבים ומשחיתים את נפשם של כל כך הרבה ילדים רכים שלא חטאו. להשתיק מקרי תקיפה של ילדים? האם מותר לנו לתת יד לרצח? מי יודע מה קורה בהמשך לאותם ילדים, לאלו מצבים נפשיים ואף פיזיים הם עלולים להידרדר, מי יודע מה יעלה בגורלם ואילו צלקות יסחבו בתוכם לנצח! אנחנו מפחדים לצאת "מויסרים", אבל רוצחים, אין אנו מפחדים לצאת?

האם מותר לנו לקחת אחריות על כך שבגללנו הצליח אותו חלאה להימלט? יש לנו מושג איפה וכמה ילדים הוא עוד יתקוף? ושיהיה ברור! הם מגיעים לכל מקום. ריבוי הילודה צובר תאוצה ברוך השם, אך מה קורה לכל כך הרבה ילדים? האם זה הוגן להביא אותם לעולם בזה אחר זה אך לא להשגיח בשבע עיניים מה שעובר עליהם? להביא אותם לעולם ולהפקיר אותם בצורה כה איומה? האם מותר לנו לתת יד לאדם שעובר מילד לילד ורוצח את נפשו לנצח?

אסור לתת יד להשתקה

הגיע הזמן לפוצץ את הבועה העכורה הזאת ולצאת למלחמה. לא ייתכן כי כאשר מדובר בחולה חרדי, "יטפלו" בסיפור מאחורי הקלעים, יטיסו אותו לאיזו ארץ מקלט או יכניסו אותו ל"מוסד", כזה או אחר. בכל מקום בו אין רתיעה, העבריינות חוגגת. ואם אנו נותנים יד להעלמת מידע או להסתרה, אנו פשוט מעודדים את התגברות התופעה ואת הרס חייהם של מאות ילדים ברחבי העולם מדי יום.

די להשתיק! מספיק לרחם! אינני רוצה לחשוב על כך אפילו, אך נאלצת לעשות כן ומעמידה אף אתכם מול תרחיש שכזה. שכל אחד ואחד ידמיין את ילדו הקטן. האם היינו מאפשרים לחולי הזה להתקרב אליו? ברור שלא! ואם התשובה היא לאו החלטי, אסור לשתוק ולא משנה במי מדובר. אתמול הוא כאן, מחר הוא בביתר ובאלעד ובבני ברק וירושלים וברמת בית שמש והיכן לא? ובכל פעם שילד קטן יוצא לבדו מהבית, הוא נתון לסכנה המטורפת הזאת, מפלצת איומה האורבת לו בדמות של אנ"ש.

נפשות ילדנו אינם הפקר, אסור באיסור חמור לתת יד להשתקה הזאת עוד. כאנשים חרדים, קשה לנו לדמיין את עצמנו מסייעים במסירת שם של אדם שכנראה יישב בכלא, אך אם נדמיין את אותו אדם, הורג לנו את הילד בצורה האכזרית ביותר, ונדע כי לאחר מכן הוא מיד ממשיך לילד הבא, אין ספק כי נרוץ ונשתולל ונעשה כל אשר ביכולתנו, למען יקבל הוא את עונשו.

כל המילים המאיימות מהם מפחדים ואותם אוסרים באיסור חמור להעלות על דל השפתיים, מילים הנחסמות על ידי הסינונים הקפדניים של האינטרנט הכשר, כל אלו שאנו מנסים להרחיק מהן את ילדנו, מלשמוע ובוודאי שלהבין את משמעותן, סובבות סביב האמת המרה: אונס! ובעוד אנו מנסים בכל דרך להשתיק את המילים האלו ולקבור אותן מאה אלף מטר תחת האדמה, יש ילדים בתלמודי התורה, בבתי הספר ואף בישיבות, החשים על בשרם את המשמעות הכואבת של המילים האסורות הללו. וכיצד נחריש?

אני בעד טיפול מכל סוג שהוא בעבריינים מהסוג המחליא הזה, אבל אנא, אל תאפשרו לאף אחד לבלבל אתכם ולהטעות את העובדות. לפני הכל, על אדם שכזה להיאסר ולבוא על עונשו וכל החכמים והטובים שרוצים "לטפל במקרים בשקט", "לפתור את העניין בתוך הקהילה", "לאפשר דרכי טיפול ללא התערבות המשטרה", לא ולא! רוצים לטפל בהם? אדרבא, אך כל הטיפולים ייעשו לאחר שאותו תוקף ירצה את עונשו מאחורי סורג ובריח.

אנא מכם, אל תשתקו יותר!תגיות: תלונה במשטרה | שתיקה | ת
VAD BAIT
 
הודעות: 7
הצטרף: יום שני, 04/02/2013, 19:01:21


חזור אל פורום מודיעין-עילית

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 6 אורחים

cron